Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde bir okulda yer alan sınıfta dağıtımı gerçekleştirilen keklerden zehirlenen 11  tane öğrenci götürüldükleri hastaneler üzerindeki tedavilerinin sonrasında taburcu oldu

Merkezefendi ilçesinde yer alan Hacı Halil Bektaş Ortaokulu içerisindeki 5. sınıflardan bir tanesinde gerçekleşen bu olayda, söylentilere bakılırsa, sınıf içerisinde öğrenim görmeye devam eden öğrencilerden bir tanesinin babası Cuma günü olduğundan dolayı oğluyla beraber hayır maksatlı sınıfa dağıtılmak amacıyla dışarda yer alan bir marketten satın aldığı 1 koli hazır keki yolladı.

Hemen sonrasında ise kekler teneffüs olduğunda öğrenci tarafından sınıf arkadaşlarına dağıtılmaya başlandı. Daha sonra da öğrencilerden bir tanesi karın ağrısı şeklindeki bir şikayetten dolayı okul yönetimine giderek durumu bildirdi. Kısa bir zaman geçtikten sonra da farklı birkaç tane öğrenci daha aynı şikayette bulunarak okul yönetimine başvuru yapınca, yöneticiler bu durumla ilgili olarak hızlı bir şekilde sağlık ekiplerine ihbarda bulunarak yardım talep etti. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında okula çok fazla sayıda ambulans sevk edildi. Olayın yaşandığı yere intikal eden sağlık ekipleri rahatsızlık duyduğu açıklanan öğrencilere müdahalede bulunarak hızlı bir şekilde hastanelere götürü. Sağlık durumlarıyla ilgili olarak alınan bilgilerde iyi olduğu açıklanan öğrencilerin hepsi tedavilerinin sonrasında taburcu edilmiş oldu.