Denizli ili içerisinde uyuşturucuyla mücadelenin dahilinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında yakalanmış olan 25 kişiden 14 tanesi tutuklanmış durumda.

İl Emniyet Müdürlüğünde yer alan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, uyuşturucu bir madde satışı yapılmakta olduğu tespit edilen adreslerin yanı sıra kente uyuşturucu getirmiş olduğu değerlendirilmekte olan kişilere yönelik eş zamanlı operasyon kapsamında 24 tane şüpheli gözaltına alınmış oldu.

Şüpheli şahısların adresleri üzerinde gerçekleştirilen aramalar esnasında 61 gramlık metamfetamin ile birlikte 16 tane uyuşturucu hapın yanı sıra 102 gramlık bir eroin ve ayrıca hassas terazi ele geçirilmiş oldu. Emniyet içerisindeki işlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevk edilmiş olan şüpheliler arasından 13 tanesi tutuklandı, 11 tane zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış oldu.

Denizli ilinde gerçekleştirilmiş olan öteki operasyon kapsamında A. K (35) adlı şahısın kente uyuşturucu getirecek olduğu bilgisine ulaşmış olan polis, şehirlerarası otobüs terminali içerisinde yapmış olduğu operasyon kapsamında şüphe şahsı yakalamış oldu.

Şüpheli şahsın üstünde yapılmış olan arama kapsamında, ayakkabısının topuk kısmına gizlenmiş bir durumda 20 gramlık bir eroin ele geçirilmiş oldu. Söz konusu bu zanlı, emniyet içerisindeki işlemlerinin sonrasında sevk edilmiş olduğu mahkeme tarafında da tutuklanmış oldu.