Denizli ili içerisinde kar yağışına karşı bütün önlemleri almış bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 14 ilçe içerisinde karla mücadele çalışmalarını başlatmış oldu.

Denizli ili içerisinde beklenmeye başlanan kar yağışına karşı bütün hazırlıklarını tamamlamış bulunan Büyükşehir Belediyesinde görevli ekipler, özellikle de yüksek kesimlerde yer alan bölgeler üzerinde etkili hale gelen kar yağışına karşı mücadele etmekte. Bunun dahilinde Denizli Büyükşehir Belediyesinde görevli olan Fen İşleri Dairesinin Başkanlığında bağlı ekipler Acıpayam ilçesinin yanı sıra Babadağ ilçesi ile birlikte Baklan ilçesi, Buldan ilçesi, Bozkurt ilçesi, Çameli ilçesi, Çal ilçesi, Honaz ilçesi, Çardak ilçesi, Kale ilçesi, Güney ilçesi, Serinhisar ilçesi, Pamukkale ilçesi ve de Tavas ilçesinin özellikle yüksek kesimlerde yer alan mahalleleri içerisinde karla mücadele konusundaki çalışmalara hız kesmeden devam etmekte. Sabaha karşı başlatılmış olan söz konusu çalışmalar dahilinde 16 tane ekip toplamda 30 tane arabayla karla mücadele çalışması içerisinde yer almakta.

Kent içerisinde etkili durumda bulunan kar yağışı kenti beyaz renge bürümüş durumdayken ortaya çıkmış olan kartpostallık kar manzaraları da çok büyük bir beğeni toplamış oldu. Vatandaşlar da büyükşehir belediyesi görevlileri tarafından hizmete sunulmuş olan park ile birlikte yeşil alanlar içerisinde karınla beraber manzaranın tadını çıkartıp hatıra fotoğrafı çekmesinin yanı sıra, kartopu oynamış oldular.