Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, kendisinden 2 günden beri haber alınamadığı açıklanan 60 yaşında bulunan Doğan Gençoğlu evinde ölü bir şekilde bulundu.

Fatih Mahallesi’nde yer alan 1901 sokak üzerindeki tek katlı müstakil bir tane evde yalnız başına yaşamakta olduğu bilgisine ulaşılan Doğan Gençoğlu, iki günden beri evinden hiç bir şekilde çıkmadı. Bu durumun üzerine durumdan şüphelenmiş olan komşuları ise, Gençoğlu’nun evine gitme kararı aldı. Pek çok defa kapıyı çalmış olan komşuları kapıyı açan kimse olmadığı için, polisi arayarak hemen bir ihbar gerçekleştirdi. Eve gelmiş olan polis ekipleri ise, içeri girdikleri zaman Doğan Gençoğlu’nun cansız durumdaki bedeni ile karşılaştılar. Gençoğlu’nun şüpheli bir durumdaki ölümünden dolayı, olay yerini inceleme ekipleri de ev içerisinde çok detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Gençoğlu’nun cansız durumdaki bedeni ise, savcının olay yerine gelerek yapmış olduğu incelemesinin hemen sonrasında Pamukkale Üniversitesi Hastanesinin Adli Tıp Kurumuna ait morguna götürüldü.

Polis ekipleri de yaşanmış olan bu olay ile alakalı bir soruşturma başlatmış durumdayken, Gençoğlu’nun kesin ölme sebebi gerçekleştirilecek olan otopsiden sonra kesinlik kazanmış olacak. Polis ekipleri ise soruşturmasını daha da genişleterek çalışmalarına hiç bir şekilde ara vermeden devam ediyor.