Denizli ili içerisinde gerçekleşen besihane yangını esnasında ortalama 20.000 Türk Lirası değerine sahip samanlar kül olmuşken, itfaiyenin tam zamanında gerçekleşen müdahalesiyle besihanede yer alan ortalama 80 tane büyükbaş hayvanın zarar görmediği açıklandı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa, söz konusu bu olay Pamukkale ilçesinde yer alan Korucuk Mahallesi içerisinde Orhan Yavuz Caddesi’nin üstünde çok özel bir firmaya ait besihanede gerçekleşti. Adı halen tespit edilememiş olan bir vatandaşa ait besihane üzerinden dumanlar çıkmaya başladığını gören çevrede yaşamını sürdürenler durumla ilgili olarak hemen ihbarda bulundu. İhbarda bulunmasının sonrasında söz konusu bu bölgeye çok fazla sayıda bir itfaiye ekibi yönlendirildi. Bölgeye intikal eden ekipler hızlı bir biçimde yangına müdahale gerçekleştirdi. Bu yangın müdahale kapsamında iş makinaları da kullanıldı. Yangın söndürmesiyle alakalı çalışmalar sırasında besihane içerisinde yer alan ortalama 80 tane büyükbaş hayvan dışarı çıkartıldı. Söz konusu bu yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle ortalama bir şekilde 1 saat sonrasında kontrol altına alınmış oldu. Yangın esnasında ortalama 20.000 Türk Lirası tutarına sahip saman zarar görmüş oldu.

Yangın esnasında itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle beraber hayvanlar telef olmaktan kurtulmuş oldu. Yangının çıkış sebebinin belirlenmesi amacıyla da çalışma başlatılmış oldu.