UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi içerisinde bulunan Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesinin gece aydınlatılması konusundaki proje, turizmcileri çok fazla umutlandırmış durumda. DENTUROD Başkanı görevinde bulunan Gazi Murat Şen, 2019 senesi içerisinde adeta altın çağını yaşamış bulunan Pamukkale ilçesinin gece ışıklandırılmasıyla beraber 2020 senesinde 3 milyon 500.000 tane ziyaretçi hedeflemekte olduklarını ifade etti.

Beyaz travertenleri ile çok büyük bir üne sahip Pamukkale ilçesinin, tam dört mevsim boyunca dünya üzerindeki dört bir tarafından ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Ülkemizin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan beyaz cennet Pamukkale ilçesi, tarihi bir durumdaki dokusunun yanı sıra termal suları ve de eşi benzeri olmayan güzelliğiyle turistlerin beğenisini kazanmayı sürdürüyor. Hierapolis Antik Kenti’nin de çok kolay bir şekilde dolaşılabilmekte olduğu Pamukkale ilçesinde balon ile birlikte paraşüt uçuşları da turistlere çok daha eğlenceli bir şekilde zaman geçirme olanağı sunmakta. Yaz ve kış tam tamına 36 derece durumunda bulunan Kleopatra Havuzu da ziyaretçileri için tarihi sütunlar arasında yüzme deneyimini yaşayabilme konusundaki fırsatı sağlamakta.

Geçmiş olduğumuz sene ziyaretçi rekorları kırmayı başaran Pamukkale’nin 2020 senesinde gece aydınlatılıp ziyarete açılması konusunda planlar yapılıyor. Turizmcileri umutlandırmakta olan bu projeyle beraber gece saatlerine doğru da turistlerin bölgeyi gezerek Pamukkale ilçesine gelmiş olan ziyaretçi sayısının artırılması hedeflenmekte.