ünlü sanatçılardan biri olan İlkay Akkaya, tehdit edilmiş olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Kendini tehdit etmeye devam eden şahsın Adana ilinde gerçekleşen konser esnasında görevli personellere saldırmasından dolayı olayın polise iletilmiş olduğunu da belirten Akkaya, dosya üzerinde yer alan tanıkların da tehdit edilmekte olduğunu ifade etti.

Twitter hesabı üzerinden bir açıklamada bulunan İlkay Akkaya, bir şahıs tarafından dört sene süresince telefonla taciz edilmiş olduğunu ifade etti.

Akkaya sosyal medya üzerinden, Adalet Bakanlığı’a ait olan Twitter hesabını da etiketlemiş olduğu paylaşımı içerisinde ”Farklı bir yol kalmadığından dolayı burdan yazıyorum. Dört seneden bu yana beni telefonla devamlı bir şekilde aramayı sürdüren birisi var. Çok ciddi bir şekilde psikolojik problemleri bulunan bir tane kadın bu. Dört sene boyunca telefonla devam eden tacizlere, Adana ilinde yer alan bir konserimde olay çıkartmaya kadar ulaştı. Tedavi edilmesini sağlayabilmek amacıyla ailesine ulaşmaya gayret ettim fakat ailesi de hiçbir şey yapmamakta. Erzurum ilinden çıkarak Adana ilinde gerçekleşen konsere kadar gelip konserde görevli olanlara saldırdıktan sonra olay polise yansımış oldu. Ben kendisinden şikayetçi olmadım ancak tedavi edilmesini istedim” şeklindeki bir not ekledi.

Söz konusu dosyanın uzlaştırma avukatına yollandığını da ifade eden tehditlerin sürdüğünü ve kişisel bilgilerinin kendisini tehdit eden kişinin eline geçmesini protesto ettiğini açıkladı.