Sıla’yı darp etmesiyle suçlanmakta olan Ahmet Kural’ın hakkında 5 seneye kadar hapis istemi ile hazırlanmış olan iddianame resmen kabul edildi. İlk duruşma ise 7 Mart tarihi içerisinde görülmüş olacak.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Ailenin Korunması ve de Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu tarafından Ahmet Kural hakkında yürütülmekte olan soruşturma sonunda hazırlanmış iddianame, gönderilmiş olduğu İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesinin tarafından detaylı bir şekilde incelendi. Sanık durumdaki Kural’ın; ”hakaret ile birlikte tehdit ve de kasten yaralama” şeklindeki suçlarından 5 seneye kadar hapis cezasına çarptırılması istenmekte olan iddianameyi kabul etmiş bulunan mahkeme, ilk duruşma günü içinde 7 Mart 2019 tarihini açıkladı.

İddianame içerisinde, oyunculardan Ahmet Kural ”sanık” olarak, şarkıcılardan Sıla ise ”müşteki” şeklinde yer almakta. Ahmet Kural’ın ifadesine de yer verilmiş olan bu iddianamede, Kural’ın olay gününde tartışma esnasında ”Git burdan seni öldürürüm. Dışarıya çıkmayacaksın. Sen dayak istemektesin. Bak şimdi neler olacak.” şeklindeki sözler ile tehdit ve de hakarette bulunmuş olduğu Sıla Gençoğlu’nun basit bir tıbbi müdahaleyle giderilebilir bir mahiyette yaralanmasına sebep olduğu ifade edilmekte.

Dosya içerisinde yer alan bütün CD kayıtlarına yönelik bilirkişi incelemesi yaptırılmış olduğu da anlatılan iddianame içerisinde, taraf avukatlarının sunmuş olduğu CD’ler üzerindeki kayıtlar arasında 6 saniyelik bir fark yer aldığı, bunun haricinde her 2 tane görüntünün aynı olduğu belirtilmekte

İddianame içerisinde, sanık olarak yer alan Kural’ın; ”hakaret ile birlikte tehdit ve de kasten yaralama” şeklindeki suçlarından dolayı 1 sene 1 aydan 5 seneye kadar hapis cezasına çarptırılması istenmekte.