Somali’nin başkenti olan Mogadişu içerisinde gerçekleşen bombalı saldırı esnasında yaşamını yitiren iş makinası operatörlerinden biri olan Mehmet Kaplan’ın Denizli ilinde yer alan evi içerisinde gözyaşı bulunuyor.

Mogadişu içerisinde gümrük merkezinin yakın bir noktasında bomba yükü bulunan arabanın üniversite öğrencilerini taşımakta olan otobüsün geçiş yaptığı esnada infilak ettirilmesi sonrasında yaşamını kaybeden 73 insanın arasında Denizli ilinde yer alan Sarayköy ilçesi içerisinden sadece iki ay öncesinde bu ülkeye çalışmaya giden Mehmet Kaplan da (47) bulunuyor.

Kaplan’ın hayatını kaybetmiş olduğu haberi, eşi ile birlikte 3 tane çocuğunun yaşamını sürdürdüğü TOKİ konutları üzerindeki eve ulaşmış oldu. Acı haber ile beraber çok fazla sayıdaki vatandaş, ailenin evine giderek taziye ziyaretleri gerçekleştirdi. Kaplan’ın evinin hemen ön tarafına da Sarayköy Belediyesi tarafından özel bir taziye çadırı kurularak Türk bayrağı da asılmış oldu.

Eşi olan Çiğdem (41) ile birlikte oğlu olan Emre (23) ve ayrıca kızı olan Reyyan (17) gözyaşı dökmeye devam ederken, Kaplan’ın 1,5 yaşında bulunan Sevde Nur adındaki kızı ile de yakınları ilgilenmiş oldu.

Kaplan’ın kardeşi olduğu bilgisine ulaşılan Ekrem Kaplan, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, abisinin iş başvurusunun onaylanmasıyla beraber sadece 2 ay öncesinde Somali’ye gitmiş olduğunu ifade etti.