Türk sinemasındaki efsane isimlerden biri olan Metin Akpınar; ”11 yıl boyunca setlere ara vermişim. Yaşım artık 78 oldu. Artık yolun sonu gibi. Türkiye içerisinde erkek yaşının ortalaması 75.5” sözlerini kullanarak bütün herkesi çok üzdü.

Sosyal medya fenomenlerinden olan Fatih Yasin ile birlikte Bilal Hancı ve de Atakan Özyurt’un başrollerini Metin Akpınar ile birlikte Perihan Savaş, Güven Kıraç ve Erkan Can gibi usta adlarla paylaşmış olduğu aksiyon komedi filmi ‘’Kafalar Karışık’a ait gala önceki akşam üstü Maslak Uniq Hall içerisinde gerçekleştirildi.

Gösterimden önce kameraların karşınıza geçmiş olan oyuncular kendilerine sorulmuş olan soruları açık bir şekilde cevapladı. Tam tamına 11 sene aradan sonra setlere geri dönmüş olan usta oyunculardan Metin Akpınar açıklaması içerisinde; ”Beni bu filmde oynamak amacıyla 2 şey ikna etmiş oldu. Tam 11 yıl boyunca ara vermişim. Yaşım artık 78 oldu. Artık yolun bir sonu gibi. Türkiye içerisinde erkek yaşının ortalaması 75.5 seviyelerinde… Şöyle bir tane film içerisinde oynayalım, galamızı yapalım şeklinde düşündüm. 2ç şey ise genç sanatçı arkadaşlarımın benimle beraber olmayı istedikleri iletildi. Bu isteği kırmam tamamen olanaksızdı. Seve seve birlikte olduk” şeklindeki ifadeleri ile açık bir biçimde konuştu. Yapmış olduğu konuşması ile herkesi çok üzdü.