Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi içerisinde, köpek çiftliğinde bir kişinin cesedini gömmeye çalıştıkları esnada yakalandıkları açıklanan iki tane acil tıp teknisyeninin tutuklandığı ifade edildi.

Sercan Yıldırım’ın öldürülmüş olmasına yönelik yakalanmış olan acil tıp teknisyeni olarak görevli H. D. ile birlikte T. Y, emniyet içerisinde gerçekleştirilen işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edilmiş oldu. Adliyenin önüne kadar gelmiş olan H. D. ile birlikte T. Y’nin yakın akrabaları, zanlı şahıslar polis arabasından indirilmekte olduğu esnada gözyaşları döktü.

Zanlı şahıslar, çıkartıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.. Olaya yönelik olarak gözaltına alınmış olan başka bir kişi ise emniyet içerisindeki ifadesinin sonrasında serbest bırakılmış oldu.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise, cinayet zanlılarından biri olan H. D. vermiş olduğu ifadede, köpek çiftliğine gelmiş olan arkadaşlarından T. Y. ve ayrıca maktul Sercan Yıldırım’la beraber alkol almış olduklarını, şu anda hatırlamamakta olduğu bir nedenden ötürü meydana gelen tartışma esnada Yıldırım’ı öldürmek amacıyla değil de, korkutabilmek amacıyla ateş etmiş olduğunu iddia etti.

Bunun sonrasında ise Sercan Yıldırım’ın cansız bedenini halıya sarmış olduğunu ifade eden H. D, bunun ardından görev yapmakta olduğu Beyağaç ilçesi içerisindeki 112 Acil Servis İstasyonu’na nöbet tutmak amacıyla gittiğini ifade etti.