Denizli ili içerisinde, kömür sobası üzerinden sızmış olan karbonmonoksit gazından zehirlendiği açıklanan 13 yaşında bulunan kızı Seda’yı yitiren, iki tane kızı da hastanede tedavi altına alınmış Hüsamettin Kesikbaş açıklamasında; ”İçimiz yanmakta. Allah hiçbir tane anneye ve babaya evlat acısı yaşatmasın. Gazdan etkilenmiş olan ufak kızım Sena salona dek emeklemiş. ”Abla, başım çok fazla ağrıyor’ ifadelerine yer vermiş. O ise ”Benim de başım ağrıyor hemen uyuyalım da geçsin’ ifadelerine yer vermiş ve sonrasında yatıp uyumuşlar. Kızlarımın arasından 2 tanesini kurtardık. Ötekisini ise kurtaramadık. Kızım sağ bir durumda bulunsaydı, o da karne alacaktı” ifadelerine yer verdi.

Merkezefendi ilçesinde yer alan Gerzele Mahallesi’ndeki 103 Sokak içerisinde yer alan müstakil evde, soba üzerinden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olan Hayırseverler Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinden Seda Kesikbaş kaldırılmış olduğu hastanede geçtiğimiz gün yaşamını kaybetti.

Kesikbaş’ın karbonmonoksit gazı sebebiyle etkilenmiş olan ikizi Sude ile birlikte kardeşi Sena (8) ise hızlı bir şekilde Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kardeşler burdan da Özel Sağlık Hastanesi’ne hızlı bir şekilde sevk edildi. Sude ile birlikte Sena Kesikbaş’a hiberbarik ofası içerisinde vücutları üzerinde yer alan karbonmonoksit gazının atılabilmesi amacıyla basınçlı bir şekilde oksijen tedavisi uygulanmış durumda. Kardeşlerin şu anki sağlık vaziyetlerinin iyiye gitmekte olduğu ifade edildi.

Hüsamettin Kesikbaş ise, karbon monoksit gazıyla alakalı zehirlenmeleri daha öncesinde televizyonlarda izlemiş olduklarını fakat kendi başlarına da gelmiş olduğunu ifade ederek, aileleri dikkatli olabilmeleri hususunda uyarmış oldu.