Her geçtiğimiz sene 10.000lerce sayıda misafir ağırlamakta olan Denizli Kayak Merkezi, gece yağmış olan kardan dolayı beyaz örtüyle kaplanmış gibi oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi burda bütün misafirleri ağırlamak amacıyla hazırlıklarını tamamlamış durumdayken, kayak sezonunun açılabilmesi amacıyla kar kalınlıklarının talep edilen seviyeye ulaşması beklenmeye başladı.

Pamukkale ilçesinin hemen sonrasında kentin 2. beyaz cenneti olarak öne çıkan Denizli Kayak Merkezi yağmış olan kardan dolayı sezon açılışı konusunda heyecan yaşıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehrin kış ayında yer alan turizmine de katkı sağlamak amacıyla oluşturduğu Denizli Kayak Merkezi, beyaz renge bürünmüş durumda. Kentin merkezine tam tamına 75 kilometrelik uzakta yer alan Tavas adlı ilçenin Nikfer mahallesi üzerindeki 2.420 rakıma sahip Bozdağ ilçesinde yer alan Denizli Kayak Merkezi’nin beyaza bürümüş olması büyük bir memnuniyetle karşılanmış durumda. Ege Bölgesinin en büyük kayak merkezlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Denizli Kayak Merkezi’nin bu sene içerisinde de Denizli ilinin yanı sıra çevrede yer alan diğer illerden yoğun ziyaretçi alması konusunda bir beklenti varken, toplamda 13 kilometrelik uzunluğa sahip 9 tane pistiyle beraber sezon süresince onbinleri ağırlaması konusunda bir öngörü var.