Acun Medya ile birlikte TV 8 kanalı, FOX kanalında ekranlara gelen ”Zuhal Topal’la Sofrada” ismine sahip programın, TV 8 kanalında yayınlanmaya devam eden ”Yemekteyiz” adına sahip programdan çalıntı olduğunu ileri sürerek mahkemeye gitmiş idi. Açılmış olan söz konusu bu davanın kabul edilmediği yönünde çıkan haberlerden dolayı da Acun Ilıcalı özel bir açıklamada bulundu.

TV8 kanalının sahibi olarak öne çıkan Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabı üzerinden ”Zuhal Topal’la Sofrada” adına sahip programa karşı açmış oldukları davanın kabul edilmediğine yönelik bir başlıkla çıkmaya başlayan tüm haberlerin gerçek dışı olduğunu açıkça ifade etti. Dava ile alakalı sürecin halen sürdüğünü belirten Acun Ilıcalı; ”Kamuoyuna da saygı ile duyururuz” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Neler olmuştu?

TV 8 kanalının sahibi olarak öne çıkan Acun Ilıcalı, Fox TV ekranları üzerinde yayınlanmakta olan ”Zuhal Topal’la Sofrada” adlı programın, kendi yapımlarından ”Yemekteyiz” adlı programla aynı formatta bulunduğunu ileri sürerek kanala dava açmış idi. TV 8 kanalı kendi programlarının orijinal bir durumda bulunduğuna yönelik yapılan üniversite araştırmasını ortaya koymuş idi. Fox TV kanalı da bu konuyu ana haber bültenine kadar taşımış ve Acun Ilıcalı’nın söz konusu bu iddialarını yalanlamaya başlamıştı.