Türk sinemasındaki emektar oyuncuları arasından, ”Altın Portakal” ödülüne sahip Ahmet Mekin’in (88) eşi Kumral Şükran Kurteli (82), kanserle alakalı tedavi görmeye devam ettiği hastanede dün yaşamını yitirdi. Şükran Kurteli, Balıkesir ilinde yer alan Erdek ilçesi içerisinde kılınmış olan cenaze namazının sonrasında toprağa verilmiş oldu.

Kumral Şükran Kurteli’nin cenazesi ise Antalya ilinden uçak aracılığıyla Balıkesir ilinde yer alan Erdek ilçesine getirilmiş oldu. Cenazeye eşi olan Ahmet Mekin’in yanı sıra kızlarından Zeynep Güven ile birlikte Kezban Berna Şimşek, torunu olan Mekin Sezer Şimşek, Erdek Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Hüseyin Sarı, STK temsilcileriyle çok fazla sayıda seveni katılım gerçekleştirdi.

Kumral Şükran Kurteli, kılınmış olan cenaze namazının sonrasında Erdek Ocaklar Mezarlığı’na defnedilmiş oldu. Ahmet Mekin, cenaze namazı süresince ayakta durma konusunda güçlük çekmiş oldu. Namazın hemen sonrasında eşinin tabutunu omuzlamış olan Mekin, gözyaşlarına hiç bir şekilde hakim olamadı. Kızının aracına binip cenaze aracını takip etmeye başlayan Ahmet Mekin, arabanın içinde de çok uzun bir zaman boyunca gözyaşı dökmüş oldu.