Türk pop müziğin efsane isimleri arasında yer alan Ajda Pekkan, dizlerinde gerçekleşen kireçlenme sebebiyle ameliyat oldu. Operasyonun hemen sonrasında ayağa kalkmasına yasak koyulan ünlü şarkıcıya kızkardeşi Semiramis Pekkan’ın baktığı açıklandı.

Güzelliğinin yanı sıra enerjisi ile beraber senelere meydan okumakta bulunan 75 yaşında olan Süperstar Ajda Pekkan, şu dönemlerde sağlık problemiyle boğuşmakta. Kireçlenmeye bağlı bir şekilde dizlerinin su topladığı bilgisine ulaşılan Pekkan, son dönemlerde ağrıya dayanamadığından dolayı bıçak altına yatmak mecburiyetinde kaldı. Ameliyat ile dizlerinde yer alan probleme müdahale edilmiş olan Süperstar’a daha sonrasında ise doktoru yatak istirahati verip ayağa kalkmasını da yasaklamış oldu.

Ajda Pekkan, ardımızda bırakmış olduğumuz sene pandeminin başlarında Bodrum’da yer alan yazlık evine yerleşmişti. Burda özel bir çiftlik kurup komple Bodrum’a yerleşme amacıyla kolları sıvamış olan Ajda Pekkan, şimdilerde ise tedavi olmak amacıyla İstanbul iline dönüş yapmak mecburiyetinde kaldı. Süperstar’a bu süreç içerisinde en büyük desteği de kardeşi Semiramis Pekkan vermekte. Semiramis Hanım, ablasının dinlenebilmesi amacıyla kendi evinin üst katını tahsis edip ameliyat sonrasındaki bakımını da üstlenmiş durumda.