Tamamen mistik bir polisiye dizi olarak karşımıza çıkacak Alef adlı dizi, 2020 senesinde BluTV ile birlikte FX üzeirnde aynı esnada ekranlara gelmiş olacak. Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte Melisa Sözen ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın başrollerini paylaşmış olduğu ve ödül almayı başaran yönetmenlerden Emin Alper’in yönetecek olduğu bu Alef adlı dizi, dizi seven herkesi mistik bir polisiye bilmeceyi çözme konusunda davet ediyor olacak.

Senaryosunun Emre Kayış tarafından yazıldığı bu dizinin başrol oyuncuları ise geçmiş olduğumuz günler içerisinde fotoğraf çekimleri amacıyla buluşmuş oldu. Kenan İmirzalığlu’nun bir tane taburenin üzerinde kütüphane içerisinde kitap okuduğu esnada çekilmiş kare fazlasıyla ses getirmiş idi. Alef adlı dizinin bir sahnesinden olduğu bilgisine ulaşılan fotoğraf karesinden hemen sonrasında da yeni fotoğraflarla ilgili olarak çok sevilen oyuncular objektif karşısına geçmiş oldu.

Konusu ne?

8 bölümden oluşacak sıra dışı polisiye özelliğe sahip dizi, İstanbul Boğazı üzerinde bir tane cesedin bulunmasının hemen sonrasında ortaya çıkmaya başlayan farklı cinayetlerin sırrını çözme konusunda gayret eden 2 tane dedektifin hikayesini konu almakta.

Osmanlı ile birlikte İslam Tarihi üzerinden çeşitli izler taşımakta bulunan bu dizi, gizemli yönünden dolayı oyunculara da çok büyük bir heyecan yaşatmakta. Bir seri cinayet olayının peşine düşeceği açıklanan hırslı dedektiflerden Kemal, profesyonel durumda bulunan ortaklarından Settar ve ayrıca bir üniversite içerisinde öğretim görevlisi konumunda bulunan Yaşar karakterlerine yaşam verecekleri açıklanan İmirzalıoğlu ile birlikte Sözen ve Taylan daha şimdiden ”Alef” adlı dizinin izleyicilerle buluşacağı günü beklemeye başlamış durumda.