2017 senesi içerisinde ”Sen Olsan Bari” isimli şarkısına çekmiş olduğu klip üzerinde pembe renkli bir kürk giymiş olan Aleyna Tilki, o dönemlerde çok fazla tepki çekmiş idi.

Pembe renge sahip olan kürkün gerçek bir kürk olmadığını ifade eden 19 yaşında bulunan şarkıcı; ”Hiçbir dönemde gerçek bir kürk kullanmadım ve hiç bir şekilde de kullanmam” ifadelerine yer vererek kendisini savunmuş idi.

Takvim gazetesi içerisinde yer almış olan habere bakılırsa; Aleyna Tilki; ”hiç bir şekilde gerçek kürk kullanmam” şeklinde söylemiş olduğu cümlesini çabuk unutmuş durumda. Genç yaştaki ünlü popçu, geçmiş olduğumuz gün içerisinde kürk detayı bulunan ceketiyle dikkatleri çekmiş oldu.

Instagram platformu üzerinde gerçek kürk giymekte olan ünlüleri ifşa etmeye devam eden ”stopwearingfur” adlı hesap, Aleyna Tilki’nin ceketi üzerinde rakun kürkü kullanılmış olduğu açıklamasında bulundu.

Tilki’nin giymiş olduğu 4500 Türk Lirası tutarındaki bu ceketin markası ”Forte Couture”un resmi hesabı üzerinde de ceket üzerinde gerçek rakun kürkü kullanılmış olduğu ifade ediliyor.

İşte Aleyna Tilki için yapılan tepkilerden bir kısmı şöyle;

– Rakun giymemiş olsa ölürdü zaten.

– Daha öncesinde sahte bir kürk giymişti. Kürk mü giydin diye sormuş olanlara elbette ki gerçek değil şeklinde konuşmuştu ama bundan böyle giymeye başladı demek ki