Denizli ili içerisinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilmiş olan operasyonlar kapsamında 29.030 tane kaçak sigara, 280 litre ağırlığında sahte alkol ve 45 tane kaçak ilaç ele geçirildiği açıklandı. Operasyonlar kapsamına 6 kişinin gözaltına alınmış olduğu bilgisi verildi.

Edinilmiş olan bilgiye bakılırsa, kaçakçılık suçlarının önlenebilmesi çalışmaları kapsamında görevli ekipler tarafından tütün ile tütün mamulleriyle alkollü içki kaçakçılığı yapma konusunda isteği bulunan şahıs ve organizasyonlara yönelik gerçekleştirilen Denizli ilinde yer alan iş yerlerinde ve kenti belli noktaları içerisinde kontroller yapıldı. Kontroller sırasında durumundan şüphe edilmiş olan ve üstünde yük olan bir kamyon görevli ekipler tarafından durduruldu. Aracın içinde yapılmış olan kontroller esnasında gerekli belgeleri yer alan yasal yük arasında değişik kolilerin bulunduğu görüldü. Kamyonun kasası komple boşaltıldığı zamanda aracın kasasının en arka kısmında kolilerin gizlenip değişik renk ile biçimlerde değişik markalara ait olan kartonlar içinde toplamda 29.030 tane kaçak sigara bulunup hepsine el konuldu.

Ekipler tarafından kent içerisinde 3 değişik iş yerinde kontrol ile aramalar gerçekleştirildi. Bir tane iş yeri içerisinde 280 litrelik sahte alkollü içkinin pompa yardımı ile değişik ebatlarda pet ve de cam şişelere koyup satılmış olduğu tespit edildi. Operasyonlar kapsamında 6 kişinin gözaltına alınmış olduğu bilgisine ulaşıldı.