Denizli ili içerisinde gerçekleşen trafik kazası esnasında alkollü olduğu iddia edilen hafif ticari araç şoförü, içerisinde 11 kişinin yer aldığı bir servis minibüsüne çaptı. Hafif ticari durumdaki aracın takla atmış olduğu minibüsünde bariyerlere çarpmış olduğu bu kaza esnasında, araç şoförü de aracın içinde sıkıştı.

Kaza ise, Denizli – Çivril karayolu üzerinde yer alan Zıpır Rampası ismiyle bilinmekte olan noktada gerçekleşti. İddialara bakılır ise, Denizli yönünden Çivril ilçesi istikametinde seyreden Ahmet Mert Ç. yönetiminde bulunan 34 LZ 2844 plakasına sahip hafif ticari bir araç, tekrar aynı yönde seyreden ve içerisinde 10 tane yolcu yer alan bir tane mermer fabrikasına ait ve Yaşar O. idaresinde olan 20 H 7247 plakasına sahip servis minibüsüne çarptı. Çarpmanın etkisi ile birlikte, servis minibüsü yolun kenarında yer alan bariyerlere çarpıp durabildi. Hafif ticari durumda olan araçta şarampole yuvarlanarak takla attı. Kaza esnasında minibüs içinde yer alan yolcular yara almadan kurtulurlarken hafif ticari durumdaki araç şoförü aracının içinde sıkıştı. İhbarlar üstüne olayın yaşandığı yere gelmiş olan itfaiye ekipleri ise Ahmet Mert Ç.’yi sıkışmış olduğu yerden çıkartarak, olay yerine gelen sağlık ekiplerine teslim ettiler.

Polislerin yapmış oldukları kontrollerde de hafif ticari araç şoförü olan Ahmet Mert Ç.’nin 2.33 promil bir alkollü durumda olduğu tespit edildi. Kaza ile alakalı olarak bir soruşturma başlatıldığı da bildirildi.