Başkanlıkla ilgili gerçekleşen seçimleri rakibi olarak öne çıkan Joe Biden’a karşı kaybeden Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı olarak görevine devam eden Donal Trump, oylama konusunda hileler yapılmış olduğunu ileri sürmüş ve  söz konusu seçimlerin yinelenmesini talep etmişti. Trump’ın söz konusu bu talebi kabul edilmezken; eski Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak tanınan Michael Flynn  ise Trump’ın darbe yaparak seçimleri yineletebileceğini ortaya atmış oldu.

Daha öncesinde Donald Trump’ın Beyaz Saray içerisinde kalmayı sürdürerek, ikinci dönemini gerçekleştirecek olduğunu iddia eden Flynn, bu defa ise seçimlere askeri bir şekilde müdahale gerçekleşebileceğini ifade etti. Trump’ın söz konusu bu seçimler içerisinde hile bulunduğu yönündeki iddialarını da net bir şekilde desteklemekte bulunan Flynn, bunun sayesinde kritik eyaletlerde yer alan seçimlerin tekrarlanabileceğini ifade etti.

Newsmax programına konuk olarak katılan Flynn, Donalt Trump’ın farklı eyaletler içerisinde seçimleri tekrardan gerçekleştirmeye zorlayabilecek askeri seviyede olanaklı olduğunu da ifade ederek, Donald Trump’ın istediği taktirde salıncak eyaletlerle ilgili olarakta emir verebilececeğine ve hatta askeri olanaklara başvurabileceğine de değindi.  Söz etmiş olduğu şeyin emsalsiz olmadığını söylerken bu seçenekleri değerlendirip değerlendirmeyeceği konusunda bilgisinin olmadığını söyledi.

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Seçiciler Kurulu, Joe Biden’ı resmi bir şekilde Amerika Birleşik Devletleri’nin 46’ıncı başkanı şeklinde onaylamıştı.