Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, restoranda müşteri ile müzisyenin arasında çıkmış olan silahlı kavga esnasında Denizlispor amigolarından Haydar Varan’ın öldürülmüş olması, 1 kişinin ise yaralanmasıyla alakalı olarak Resul Aygün’ün tutuklandığı açıklandı.

Olay ise, geçtiğimiz cumartesi günü saatler 23:00 civarındayken Çamlaraltı Mahallesindeki 6051 Sokak içerisinde yer alan bir restoranda gerçekleşti. Müzisyen olarak çalışan Seyhan D. (48) ve alkol aldığı açıklanan müşterilerden Resul Aygün ile birlikte Y. Y., T. G., M. Ö., A. A. ve de M.D.’nin arasında iddialara bakılırsa küfürleşme sebebiyle bir tartışma çıktı. Tartışma ise Seyhan D. ve Resul Aygün.’ün arasında git gide büyüdü ve bir kavgaya döndü. Seyhan D. ise, hızlıca restoranın mutfağına gidip iddialara bakılırsa kendisini savunmak amacıyla bir bıçak aldı. Bu esnada peşinden gitmiş olan Resul Aygün yanında taşımakta olduğu tabanca ile ateş açtı. Müzisyen olarak çalışan Seyhan D. bacağından yaralandığı esnada sekmiş olan kurşunlardan bir tanesi ise mutfakta çalışmakta bulunan Denizlispor amigoları arasından Haydar Varan’ı göğsünden vurdu. Varan ile birlikte Seyhan D. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Varan gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın yaşamını kaybederken, Seyhan D.’nin ise tedavisinin devam ettiği ifade edildi. Varan’ın cansız bedeni ertesi günde kent içerisinde Denizlispor taraftarlarının da katılımları ile toprağa verildi.

Olayla alakalı olarak soruşturma başlatmış olan polis ekipleri, Resul Aygün ile birlikte Y. Y., T. G., M. Ö., A. A. ve de M.D.’yi yakalayıp gözaltına aldı. Şüpheliler arasında bulunan Y. Y., T. G., A. A. ve M.D. ifadelerinin hemen sonrasında savcılık talimatı ile serbest bırakıldı. Adliyeye sevki gerçekleştirilen şüpheliler arasındaki M. Ö. ise, adli kontrol şartı ile serbest kalırken, Resul Aygün. de nöbetçi sulh ceza hakimliğinin tarafından tutuklandı.