Samsung şirketiyle birlikte Huawei şirketinin yavaş bir şekilde rakip olmaya başladıkları katlanabilir özelliğe sahip olan telefon modelleri, gelecek senelerde daha sık bir şekilde karşımıza çıkmaya başlayacak. Akıllı telefonlarla alakalı dünyadaki en özgün firmalardan biri olan Apple şirketinden de bu hususta hiç bir şekilde ses çıkmıyor.

Bazı zamanlarda ortaya çıkarak herkesi şaşırtan hayranların yaptığı katlanabilir özelliğe sahip iPhone telefon tasarımları, şu zamanlarda da halen hayranların hayal güçlerinden daha ileriye geçememekte. Apple şirketi de katlanabilir özelliğe sahip telefon modelleri konusunda sessizliğini korumaya devam ediyor. Apple şirketi niçin bir katlanabilir özelliğe sahip bir iPhone telefon üretimi yapmıyor? Akıllara gelen teoriler ile birlikte olasılıkları sizler için kısaca listeliyoruz;

  • Katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefonlarla alakalı teknoloji daha halen fazla yeni ve Apple şirketi bu konuda risk almayı düşünmüyor olabilir.
  • Katlanabilir özelliğe sahip iPhone modelleri, iPad ürününün satışlarının baltalanması anlamına da geliyor olabilir.
  • Katlanabilir özelliğe sahip telefon pazarı mevcut durumdaki günlük kullanıcıları hiç bir şekilde hedeflememekte.
  • Uzayabilen ekrana sahip (Rollable) telefon modelleri, katlanabilir özelliğe sahip telefon modellerini ardında bırakabilir.
  • Artırılmış gerçeklik (AR) cihazları, gelecek dönemlerin en iyi teknolojisi olabilecek gibi durmaya başladı.