Antalya yolu üzerinde yer alan Cankurtaran bölgesinde, yoğun bir şekilde sis etkili durumdayken, görüş uzaklığı ise, 5 metreye kadar düşmüş oldu. Kamyonu bir arıza yapmış olan şoför ise, yolda ateş yakarak, öteki sürücüleri uyarıp, olası bir kazanın önüne geçmiş oldu.

Denizli ile Antalya yolu üzerinde yer alan sis, özellikle de Şahintepesi’yle Cankurtaran mevkisinin arasında bulunan yaklaşık olarak 20 kilometrelik bir bölge içerisinde daha etkili oldu. Yoğun bir sis altında kalan yolda, görüş uzaklığı bazı yerlerde 5 metreye kadar düşmüş oldu. Şoförler ise, yolda ilerleme konusunda güçlük çekerken, trafik polis ekipleri de sisin etkili bulunduğu bölgede bekleyerek, uyarılar gerçekleştirdi. Kaza yapmamak amacıyla araçlarının park lambalarıyla birlikte farlarını da açmış olan sürücüler, bir süre boyunca bu şekilde ilerledi.

Osman Tilki yönetiminde bulunan 20 NS 771 plakasına sahip, saman yüklü bulunan kamyon, sisin çok fazla etkili olduğu yol üzerinde, saatler 12:00 civarında bir arıza yaptı. Kamyonu yolun yanına park etmiş olan Tilki ve beraberinde bulunan arkadaşları, yol üzerinde ateş yakıp, öteki sürücüleri de uyarmaya çalıştılar. Tilki, öte yandan reflektörlü yeleğini de odun parçasına takarak sallamaya başlayıp, olası bir kazanın önüne geçmiş oldu. Osman Tilki’nin, bir zaman boyunca aracının arızasını gidermeye çalışmakta olduğu da görüldü.