Denizli ilinin Acıpayam ilçesi içerisinde, lise öğrencilerinden Emre Urhan (16), arkadaşı olan A. A. A.’ya (17) gösterebilmek amacıyla getirmiş olduğu pompalı tüfeğin yanlışlık ile ateş alması sonrasında göğsünden vuruldu. Emre hayatını kaybederken, A. A. A. ise jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Olay ise, saatler 13:00 civarında, Dodurgalar Mahallesi’nin Bademli Sokak içerisinde gerçekleşti. Denizli ili içerisinde ailesi ile yaşamını sürdüren Emre Urhan, yanına almış olduğu pompalı tüfek ile birlikte arkadaşı A. A. A.’nın evine gitti. A .A. A. burada, arkadaşının getirmiş olduğu tüfeği alıp, incelediği esnada iddiaya bakılır ise, yanlışlık ile tetiğe dokunmuş oldu. Tüfekten çıkmış olan saçmalar, karşısında yer alan arkadaşı Urhan’ın göğüs kısmına isabet etti. Urhan ise, kanlar içerisinde yere yığılmış oldu. Silah sesini duymuş olan komşular eve geldiği zaman yerde kanlar içinde yatmakta bulunan Urhan’ı görerek, durumla ilgili olarak hemen jandarmaya ihbarda bulundu. Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden jandarma ekipleri ise Urhan’ın yaşamını yitirdiğini belirlerken, savcının gerçekleştirmiş olduğu incelemesinin sonrasında, Emre’nin cansız durumdaki bedeni otopsi amacıyla Acıpayam Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Haberi alarak olayın yaşandığı yere gelmiş olan Urhan’ın yakınları gözyaşlarına boğulmuş bir durumdayken, A. A. A. ise hemen gözaltına alındı. Olayla alakalı olarak bir soruşturma da başlatıldı.