Denizli Büyükşehir Belediyesi, Acıpayam ile Serinhisar ilçeleri içerisinde vahşi depolamayı sonlandıracak Acıpayam – Serinhisar Katı Atık Aktarma istasyonunu bitirdi ve hizmete açtı. Projeyle birlikte 2 tane ilçeden toplanmakta olan günlük 80 ton civarındaki atığın çevreyle birlikte insan sağlığına olumsuz yöndeki etkileri de ortadan kaldırılmış olurken, ambalajların atıkları ise ekonomiye tekrardan geri kazandırılmakta.

Kısa bir zaman öncesinde Tavas ile birlikte Beyağaç, Kale Acıpayam ve de Serinhisar ilçeleri içerisinde toplaması yapılan evsel katı atıkların toplanarak bertaraf edilecek olduğu Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisini de tamamlamış olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Acıpayam ile Serinhisar ilçeleri içerisinde vahşi depolamayı bitirecek Acıpayam – Serinhisar Katı Atık Aktarma İstasyonu inşaatını bitirip resmi bir şekilde hizmete açtı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Çevre Koruma ile Kontrol Dairesi Başkanlığının tarafından yapımı gerçekleştirilen bu tesis içerisinde Acıpayam ile Serinhisar ilçelerinden toplanmış olan günlük 80 ton civarındaki evsel katı durumdaki atığın nakil işlemleri yapılıyor. Yaklaşık olarak 9.000 metrekarelik büyüklüğe sahip alanda inşa edilmiş olan aktarma istasyonuyla birlikte 2 tane ilçeden toplaması yapılan evsel durumdaki katı atıklar küçük olan araçlardan büyük araçlara aktarılıp Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisine taşınmakta. Tesisle birlikte günlük 80 tonluk bir atığın çevre ile insan sağlığına olumsuz durumdaki etkileri ortadan kaldırılmış olurken, ambalaj atıkları ise tekrardan ekonomiye geri kazandırılmış oluyor.