Amerika Birleşik Devletleri’nin unutması zor sitcom dizilerinden biri olan Boy Meets World içerisinde Rachel McGuire adlı karakterle popülerlik kazanan Maitland Ward oyunculuk kariyeri üzerinde çok değişik bir adım atmış oldu.

Ward, daha çok para kazanabilmek amacıyla son senelerde yetişkin filmler içerisinde rol almaya başlamış durumda. Sektörün Oscar ödülleri ismiyle kabul görülen yarışma içerisinde 2 farklı dalda adaylık kazanmış olan Ward, ana akım televizyon yapımlarını bırakmış olduğundan dolayı da asla pişmanlık duymadığını ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri medyasına bir konuşma gerçekleştiren Ward; ”İnsanlar benim için ”Yetişkin filmlere geri dönmelisin” dedikleri zaman çok gülüyordum, şimdi ise çok daha fazlasını yapmaktayım” ifadelerine yer veriyor.

Kariyerine 1990’lı senelerin ortalarına doğru televizyon dizileri ile başlamış olan Maitland Ward, kariyerinde yer alan en uzun soluğa sahip ekran serüvenini de Boy Meets World ismine sahip dizi üzerinde geçirmiş oldu. 1993 senesi içerisinde başlayarak 2000 senesine dek devam eden yapıma 1998 senesinde katılan Ward, resepsiyon görevlisi görevinde bulunan Rachel McGuire karakterine can vermişti..

Boy Meets World isimli yapımdan sonra bir takım televizyon dizileri içerisinde şansını denemiş olan oyuncu, aynı dönem üzerinde New York kenti ile birlikte Los Angeles kentinde tiyatro ve de senaryo çalışmalarına katılmış oldu.

Fakat aradan 10 seneden fazla bir süre geçtiğinden dolayı, oyuncu mevcut durumdaki kariyerinin yönünü de komple değiştirmeye karar vermiş oldu.