Askere gideceklerini söyleyerek vatandaşlardan para toplamakta olan 4 tane şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı ve ceza kesildi.

Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde, askere gidecek olduklarını ifade ederek, para toplamaya başlayan 4 tane şahısa, Kabahatler Kanunu’na bakılarak dilencilikten dolayı 124’er Türk Lirası tutarında bir para cezasının kesilmiş olduğu bildirildi. Şüpheli durumdaki şahısların ise, askerlik hizmetlerini yapmış oldukları ifade edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nün Asayiş Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipler, Merkezefendi İlçesinde yer alan Sırakapılar Mahallesi içerisinde, 4 tane şahsın ellerinde yer alan Türk bayrağına sarılı durumdaki küçük tepsileri insanlara uzatarak, askere gidecek olduklarını ifade ederek para toplamakta oldukları ihbarlarını aldı.İhbarların gelmiş olduğu mahalleye hızlı bir şekilde intikal eden polis ekipleri ise, para toplamakta oldukları esnada suçüstü yakalamış oldukları Serkan Efkan D. (26) ile birlikteErkan D. (27), Emre T. (23) ve de Celal Y.’yi (26) hemen gözaltına aldı. Gözaltına alındıktan sonra hemen polis merkezine götürülmüş olan 4 tane şahıs, Kabahatler Kanunu’na bakılarak dilencilik yapmak suçundan 124’er Türk Lirası tutarında bir para cezası kesildikten hemen sonrasında serbest bırakıldı. Askere gidecek olduklarını söyleyip, para toplamış olan 4 şahsın, askerlik
ile ilgili hizmetlerini yapmış oldukları da açık bir şekilde ifade edildi.