Muğla ilinde yer alan Bodrum ilçesi içerisinde, 9,5 sene öncesinde manken Aslı Baş’ın (32) turizmcilerden Ahmet Bayer’in (64) villasının teras katından düşüp, yaşamını kaybetmesiyle alakalı dava üzerinde karar açıklanmış durumda.

2003 ‘Miss Model Of The World’ isimli yarışmada birinci olan Aslı Baş, 2010 senesinde 21 Temmuz gecesinde saatler 02:30 civarında, vurgun yemiş olduğundan dolayı tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren turizmcilerden Ahmet Bayer’in Bodrum ilçesinde yer alan Yalıkavak semtindeki Clup Flipper Tatil Köyü içinde bulunan villasının, 6,5 metrelik yüksekliğe sahip terasından düşüp, hayatını kaybetti. Aslı Baş’ın yaşamını yitirmesiyle alakalı soruşturma sonrasında ise turizmci Ahmet Bayer’le oğulları Hakan Bayer (34) ile birlikte Volkan Bayer (32) konusunda ”kasten öldürme” şeklindeki suçtan ağırlaştırılmış bir şekilde müebbet, yanlarında çalışmakta olan Murat Umirov (43)’la ilgili de ”delilleri karartmış olmak ve ortadan kaldırmak” şeklindeki suçtan 7,5 senelik bir hapis cezası istemi ile dava açılmış durumda.

Muğla ilinde yer alan Bodrum ilçesi içerisinde, 9.5 sene öncesinde mankenlerden Aslı Baş’ın turizmci Ahmet Bayer’in villasının terasından düşüp, yaşamını kaybetmesiyle alakalı davada karar açıklanmış durumda. Tutuksuz bir durumdaki sanıklardan Ahmet Bayer ile birlikte oğullarından Hakan Bayer’in yanı sıra Volkan Bayer ve ayrıca Murat Umirov beraat etmiş oldu.