Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli iline gelmesinin 89. yıl dönümü gerçekleştirilen bir törenle kutlanmış oldu.

15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı üzerinde gerçekleştirilmiş olan söz konusu bu tören protokol üyesi olanlarının Atatürk anıtı üzerine çelenk sunmuş olmasıyla başlamış oldu. Saygı duruşunun yanı sıra İstiklal Marşı’nın okunmasının hemen sonrasında Büyükşehir Belediyesinde görevli Halk Oyunları Ekibi’nin zeybek oyunları gösterisiyle süren bu törene; Vali görevinde bulunan Hasan Karahan, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı görevinde bulunan Ergül Yılmaz, 11. Komando Tugay ile Garnizon Komutan Vekili görevinde bulunan Piyade Albay Bilal Öztürk, Pamukkale ilçesinin Kaymakamı görevinde bulunan Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi ilçesinin Kaymakamı görevinde bulunan Doktor Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü görevinde bulunan Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı görevinde bulunan Albay Metin Düz, protokolde bulunan üyelerin yanı sıra gaziler ve de vatandaşlar katılım gerçekleştirdi.

Atatürk’ün Denizli iline gelmesinin 89. yıl dönümünden dolayı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmiş olan ”Atatürk Koşusu” ile birlikte resim yarışmaları esnasında dereceye girmiş olanlara Vali görevinde bulunan Karahan ve öteki protokol üyelerinin ödüllerini vermesiyle beraber tören son bulmuş oldu.