İlçenin halkını atık durumdaki ilaçlar hususunda bilinçlendirebilmek maksadıyla hayata geçtiği açıklanan ‘‘Atık İlaçlarla Geleceğimizi Zehirlemeyin’’ ismine sahip projenin öğrencilerin üstünde de farkındalık yaratılması maksadıyla bir resim yarışması gerçekleştirildi.

Yarışma esnasında dereceye girmeyi başaran öğrencilere aldıkları başarı belgeleri verildi. Sarayköy Kaymakamlığı, ile birlikte Sarayköy Belediyesi ve de Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün toplandığı ‘‘Atık İlaçlarla Geleceğimizi Zehirlemeyin’’ ismine sahip projeyle birlikte ilçenin halkı atık ilaç hususunda bilinçlendirilmiş oluyor.

Denizli ili içerisinde ilk defa hayata geçmiş olan ve Sarayköy Sağlık İlçe Müdürlüğü’nü tarafından düzenlenen ”Atık İlaçlarla Geleceğimizi Zehirlemeyelim” ismine sahip projeyle beraber hem insanların sağlığı hem ise çevre kirliliğine neden olan atık ilaçlar hususunda bir farkındalık yaratılabilmesi amaçlanmakta.

İlçede yaşayan halkım bilinçlendirilmesinin yanında atık ilaçların farkındalık projesiyle beraber okullarda da seminerler verildiği açıklandı. Hemen sonrasında ise ”Atık İlaçlarla Geleceğimizi Zehirlemeyin” ismine sahip bir resim yarışması gerçekleştirildi. Resim yarışmasına katılmış olan resimlerin arasından en başarılı olanlar seçimi yapıldı. İlkokul kategorisi içerisinde Beylerbeyi İlkokulu’nda eğitim göden İrem Su Çalışkan 1., Tosunlar İlkokulu içerisinde eğitim gören Özge Özkan 2., Sakarya İlkokulu’nda eğitim gören Ave Sveht 3. olurken ortaokul kategorisi içerisindeyse Duacılı Ahmet Güdücü Ortaokul öğrencilerinden Reyhan Aldemir 1., Gazi Ortaokulu öğrencilerinden Esma Naz Coşar 2., Hazal Erhan 3. ve Damla Korkulu ise 4. oldu.

Sarayköy Kaymakamı görevinde bulunan Fatih Akkaya, Belediye Başkanı görevinde bulunan Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Bülent Akhan ve İlçe Sağlık Müdürü görevinde bulunan Hakan Çabuk öğrencileri tebrik edip başarı belgelerini de verdi.

Daha sonrasında ise ilçe protokolü Sarayköy Belediyesi’nin Kültür Merkezi içerisinde açılmış olan ”Atık İlaçlarla Geleceğimizi Zehirlemeyin” ismine sahip resim sergisini dolaştı. Serginin ise 31 Aralık pazartesi gününe kadarki zaman içerisinde açık olacağı konusunda bir bilgi verildi.