Denizli içerisinde Pamukkale Belediyesi, ilçe içinde atık yağların toplanabilmesiyle alakalı olarak yeni bir proje geliştirmiş oldu. Daha öncesinde atık yağ getirenlere deterjan dağıtmakta olan belediye, bu defa atık yağları sokak hayvanlarının yararına toplayacak. 3 litrelik bir atık yağ getirenlere 100 gramlık kedi veyahut köpek maması verilmiş olacak.

Pamukkale Belediyesi, atık yağları toplama çalışmasının protokolü ile ilgili bir yenileme yaptı. 2014 senesinden bu zamana kadar 41.673 litrelik atık yağ toplanmış olan projeyle 41 milyar 673 milyon litrelik su kirlenmekten kurtarılmış oldu. Projenin dahilinde aynı zaman içerisinde Pamukkale Belediyesi, atık yağ getirenlere deterjan verip, atık yağ toplanabilmesinin çoğalmasını sağladı. Yağların toplanması ile alakalı yeni bir proje geliştirmiş olan belediye, ilçede yer alan sokak hayvanlarının da beslenebilmesi amacıyla atık yağ getirenlere kedi veyahut köpek maması vermeye başlayacak.

Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan AK Partili olan Hüseyin, halkın atık yağ hususunda bilinçlenmesi maksadıyla gerçekleştirilen projenin önemli bir durumda olduğunu ifade edip; ”Halkımızın atık yağ toplama hususunda farklılık yaratıp, hem çevreye hem ise hayvanlara karşı bir farkındalık oluşturmayı istedik. Bugüne kadar bu çevrenin kirlenmesini önlemiş olan proje dahilinde 3 litrelik atık yağa karşılık kedi veyahut köpek mamasını ücretsiz bir şekilde vereceğiz” ifadelerine yer verid.