Ünlü sanatçılardan Haluk Levent’in başkanlığını yaptığı Ahbap Derneği ile Avrupa Şafak Hastanesi, pandemi dönemi içerisinde ihtiyaç sahibi olanlar için yardım elini uzatmış durumda. Avrupa Şafak Hastanesi, Ahbap Derneği için tam tamına tane 300 yardım kolisi bağış yaptı.

Sanatçı olmasının yanı sıra yardımseverliğinden dolayı da tanınmış olan Haluk Levent’in başkanlığını yapmaya devam ettiği Ahbap Derneği ile birlikte Avrupa Şafak Hastanesi, sosyal sorumluluk projesinin kapsamında bir araya gelmiş oldu. Pandemiden dolayı yeme ile içme ihtiyacının artış gösterdiği bu dönem içerisinde yapılmış olan söz konusu bu işbirliği, pek çok aile için de adeta can suyu olmuş durumda. Covid-19 salgınının süreci içerisinde bütün olanaklarıyla vatandaşlara hizmet vermeyi sürdüren Avrupa Şafak Hastanesi, gerçekleştirmiş olduğu bu özel sosyal sorumluluk projesiyle de örnek teşkil etmiş oldu. Ortalama 300 tane gıda ile birlikte ihtiyaç kolisi, yardıma muhtaç durumdaki insanlara dağıtılmak üzere AHBAP Derneği’ne bağışlanmış oldu.

AHBAP Derneğinin Başkanı olarak görev yapan Haluk Levent yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde AHBAP Derneği’ne zorlu dönemlerde çok ciddi bir anlamda yardım taleplerinin geldiğine değinirken, Avrupa Şafak Hastanesi’nin göstermiş olduğu bu duyarlı davranıştan dolayı da kendilerine teşekkür ettiklerini iletti.