Slovakya’da Başbakan görevinde bulunan Igor Matovic’in yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklaması yapıldı. Fransa’nın Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Emmanuel Macron’un ise ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde Covid-19 tersinin pozitif çıktığı açıklaması yapılmıştı.

Slovak Haber Ajanslarından biri olarak bilinen TARS’ın yapmış olduğu haberde, Matovic’in yapılan Covid-19 test sonucunun pozitif çıkmış olduğu ifade edildi. Matovic’in ardımızda bırakmış olduğumuz gün görüşmüş olduğu Parlamento Başkanı görevinde bulunan Boris Kollar’in de tam olarak beş günlük karantinaya girecek olduğu, bunun ardından da test yaptıracağı açıkça ifade edildi.

Sağlık Bakanı olarak görev yapmaya devam eden Marek Krajci’nin yapılan Covid-19 testiyle alakalı sonucun pozitif çıkmış olduğu da ifade edildi. Ülke üzerinde çok kısa bir zamanın öncesinde de Tarım Bakanı olarak görev yapmaya devam eden Jan Micovsky’nin yapılan test sonuçlarının pozitif olarak açıklanmasından dolayı karantina altında tutulmaya devam ettiği açıklaması yapılmıştı. Diğer taraftan, Fransa’da Cumhurbaşkanı olarak görev yapmaya devam eden Emmanuel Macron’un da Covid-19 için yapılan test sonucunun pozitif çıkmış olduğu açıklaması yapılmıştı.

Slovakya Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmış olan günlük verilere bakıldığında, ülke içerisinde geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde 3.991 tane yeni vaka görülmüş durumdayken, toplamda görülen vakaların sayısı 146.124 taneye, virüsten dolayı yaşamını yitirmiş olanların sayısı da 62 tanelik bir artışla 1440’a kadar çıkmış oldu.