Mide kanaması konusundaki şikayet ile 14 Aralık tarihi içerisinde yoğun bakıma alınmış olan oyunculardan Ayşen Gruda’nın sağlık halinin ciddiyetini korumakta olduğu açık bir şekilde bildirildi. Hastaneden yapılmış olan açıklama içerisinde, ”Ayşen Gruda’nın yoğun bakım esnasında halen süren tedavisi bu sabah saatlerinde KOAH alevlenmesi nedeni ile solunum cihazı desteğiyle birlikte devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bir zamandan beri yoğun bakım içerisinde kanser tedavisi görmekte olan Ayşen Gruda’dan çok korkutan haber geldi. Hastane tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde; ”Ayşen Gruda’nın yoğun bakım içerisinde halen süren tedavisi bu sabah saatlerinde KOAH alevlenmesi nedeni ile solunum cihazı desteğiyle birlikte halen devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Derindere Hastanesi tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde, sanatçının tedavisine ise yoğun bakım ünitesi içerisinde devam edilmekte olduğu da ifade edilerek; ”Bir zamandan beri ileri evredeki pankreas kanseri sebebi ile hastanemiz içerisinde tedavi görmeyi sürdüren değerli tiyatro sanatçılarımızdan Ayşen Gruda’nın yoğun bakım içerisinde devam eden tedavisi, bu sabah saatlerinde KOAH alevlenmesi nedeni ile solunum cihazı desteğiyle sürmektedir.” şeklindeki açıklama yapıldı.

Yeşilçam içerisinde domates güzeli lakabına sahip isimlerden Ayşen Gruda ile alakalı olarak hafta içinde doktoru tarafından yapılmış olan açıklamada durumunun çok daha iyiye gitmekte olduğu yönünde bir açıklama gerçekleştirilmişti.