Denizli ilinde yer alan Pamukkale Üniversitesi Hastanesi içerisinde tedavi görmeye devam eden altı buçuk aylık Mihriban isimli bebeğin annesi Ceylan Gedik, hasta durumda bulunan kızına hiç bir şekilde tanı konulamadığını ifade ederek; ”O denli çaresiz bir durumdayım ki elimden hiç bir şey gelmemekte. Bütün doktorlara da burdan sesleniyorum; lütfen bir yardımda bulunun” ifadelerine yer verdi.

Aydın ilinde yer alan Efeler Belediyesi içerisinde temizlik işleri görevlilerinden Atilla ile Ceylan Gedik çifti, tek bir çocukları olduğu bilgisine ulaşılan altı buçuk aylık olduğu açıklanan Mihriban’ın iyileşebilmesi amacıyla da çare aramaya devam ediyor.

Aydın Kadın Doğum ile Çocuk Hastalıkları Hastanesi içerisinde dünyaya gözlerini açan Mihriban bebek, yaklaşık olarak iki ay süresince yoğun bakım kuvözü içerisinde kaldı. Bu süre içerisinde Mihriban’ın kalbinde doğumdan bir delik olduğu ve akciğerinin gelişmemiş olduğu ihtimali üstünde durulmaya başlandı. Taburcu edilmiş olan Mihriban bebek, daha beş buçuk aylık durumdayken akciğerine mama kaçmasından dolayı yeniden hastaneye kaldırılmış oldu. Burun kısmından akciğerine hortum takılmış olan Mihriban, bu şekilde beslenmeye başlanmış oldu. Mihriban bebek için normal yollardan yemek yedirildiği zaman akciğerine gitmiş olduğu öte yandan solunum yetmezliği bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Aylardan beri Aydın ilinin yanı sıra İzmir ili ve en sonda Denizli ilinde yer alan Pamukkale Üniversitesi Hastanesi içerisinde tedavi altına alındığı açıklanan bebeğin hastalığı konusunda doktorlar bir teşhis koyabilmiş değil. Mihriban isimli bebeğin PAÜ yoğun bakım ünitesi içerisinde tedavisi sürüyor.