Denizli ili içerisinde sığınmış olduğu eve üç aylık bebeğini bıraktıktan sonra kaçmış olan anne ekipler tarafından gözaltına alındıktan hemen sonrasında serbest bırakılmış oldu. Suna B. adına sahip olan kadın polis merkezindeki ifadesi içerisinde, kız olduğu öğrenilen bebeğinin kalbinin delik bir durumda bulunduğunu ondan dolayı da bırakıp kaçmış olduğunu ifade ettiği ve bebeği hiç bir şekilde istemediğini belirttiği iddia edildi

Merkezefendi ilçesinde yer alan Muratdede Mahallesinin 271 Sokak içerisinde gerçekleşmiş olan olay esnasında, Suna B. adına sahip kadın bir kaç gün öncesinde soğuk havadan dolayı bir eve sığınmış oldu. Sabah saatlerine doğru da bir tane otomobille evden çıkmış olan bu kadın eve bir daha hiç bir şekilde geri gelmedi. Üç aylık olduğu konusunda tahminler bulunan kız bebeğin annesi geri dönmediğinden dolayı da ev sahipleri polis ekiplerine ihbarda bulundu. Olayın gerçekleştiği yere intikal eden polis memurları anneyle de telefonda görüşmüş oldu. Anne bunla ilgili olumsuz yanıt verince, sağlık personelleri ilk kontrolleri yapmasının sonrasında üç aylık olduğu değerlendirilen bebeği hızlı bir şekilde Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Bebeğin tedavisi halen sürerken, olayın ardından kaçmış olan anne de Çivril ilçesi içerisinde polis ekipleri tarafından yakalanmış oldu.

Gözaltına alındığı açıklanan anne ilk ifadesi esnasında bebeği istememekte olduğunu ifade ederek, problemli bir lohusalık dönemi geçirmiş olduğunu ve tekrar bu dönem içerisinde kız bebeğinin kalbinin delik bir durumda bulunduğunu ifade ettiği iddia edildi. İfadesi içerisinde bebeğini sağlık ile birlikte maddi koşulları sebebiyle istememekte olduğunu belirten anne Suna B., ifadesinin hemen sonrasında da serbest bırakılmış oldu.