Denizli ili içerisinde yediden yetmişe kadar şehirde yaşayan herkesin spor yapabilmesi amacıyla için bütün olanaklarını seferber etmeye devam eden büyükşehir belediyesi, kış mevsimindeki turizmin cazibe merkezlerinden birine dönen Denizli Kayak Merkezi içerisinde bu sene de bedava kayak kursu başlattığını duyurdu.

Şehirde yaşamını sürdüren vatandaşlar, kurs başvurularıyla ilgili olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi’ne veyahut İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ile birlikte Spor Kompleksi üzerinden başvuru yapabilmenin yanı sıra birde Yenişehir Spor Merkezi’nden başvuruda bulunabiliyor olacak. 7 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayacağı açıklanan bu kurslar haftalık 3 gün şekline düzenleniyor olacak. Hafta içindeki günlerde 19 yaşla üstünde yer alan yetişkinler, hafta sonunda da 10 ila 18 yaş arasında yer alan çocukların yanı sıra gençler kurslara katılabiliyor olacak. Okulların da yarıyıl tatiline girmiş olacağı sömestr tatili esnasında ise 10 ila 18 yaş arasında yer alan çocuklarla gençlere özel olarak kayak kursu düzenlenmeye başlanacak. Eğitim boyunca kursiyerler için öğle yemeği ile birlikte kayak yapacakları ekipmanları da bedava bir şekilde Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından veriliyor olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi ekipleri olarak yediden yetmişe pek çok spor dalı üzerinde bedava kurs düzenlemekte olduklarını da ifade ederek, Denizli Kayak Merkeziyle beraber spor dalları üzerine kayak alanını da ilave ettiklerini ifade etti.