Denizli ili içerisinde, bu sabah saatlerinde başlamış olan kar yağışı, özellikle de yüksek kesimler içerisinde etkili olmaya başladı. Kent merkezi içerisinde yağmur yağışı devam ederken, 1500 metrelik yüksek bölgede yer alan Bağbaşı Yaylası’na çıkmış olanlar da kar örtüsünün keyfini doyasıya bir şekilde çıkarttı.

Kent içerisinde bu sabah saatlerinde başlamış olan kar yağışı, yüksek kesimlerdeki bölgelerde etkili oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Bağbaşı Yaylası ise kar yağışı ile birlikte adeta beyaz bir örtüye bürünmüş durumda. Merkez içerisinde yağmur yağışı etkilisini sürdürürken, kentin yakın bir bölgesinde yer alan, 1.500 metrelik yüksek kısımda yer alan ve teleferikle ulaşım sağlanan Bağbaşı Yaylası’na kar yağmış olduğu açıklandı.

Kar kalınlığının ise, bu bölge içerisinde 10 santimetreyi aştığı konusunda bir bilgi verildi. Yaylaya çıkıp, kartopu oynamış olanlar, sonrasında ise hatıra resimleri çektirdi. Bölgeye gelenler arasında bulunan Selami Akdağ ise, kar keyfi yapabilmek amacıyla yaylaya gelmiş olduğunu ifade etti. Kar manzarasını görmek amacıyla gelmiş olduğuna vurgu yapan Emrah Boytekin açıklamasında; ”Yayla içerisinde kar yağdıktan hemen sonra mükemmel fotoğraflar olmakta. Şehir merkezi içerisinde yağmur, burada ise kar var” ifadelerine yer verdi.

Denizli ilinin yüksek kesiminde yer alan ilçeler arasındaki Kale ile birlikte Çameli ve de Beyağaç ilçelerinde de kar yağışı etkili bir durumda.