Mahallemiz Esmer isimli şarkı ile birlikte tanınmış olan ve daha sonra Demet Akalın’ın adını vermiş olduğu şarkısından dolayı ismini çok geniş kitlelere duyurmayı başaran rapçilerden Ben Fero konusunda alkol ile birlikte sigaraya özendirme şeklindeki suç sebebiyle soruşturma başlatılmış durumda.

Sabah üzerinde bulunan habere bakılırsa; Şarkılarının yanı sıra klipleri içerisinde de alkol ile birlikte sigara tüketilmesini özendirmiş olan unsurlar yer aldığından dolayı savcılığa şikayette bulunuldu. Vatandaşlardan bir tanesi; Ben Fero’nun klipleri aracılığıyla gençlere kötü örnek olmakta bulunduğunu ileri sürdü.

şikayet içerisinde; Ben Fero’nun söylemiş olduğu bir tane şarkıda ”Ben p..çim” ifadelerine yer verdiği, bir tane klibi içerisinde içki şişesini kafasına dikmiş olduğu, şarkılarının tamamen hakaret ile birlikte tehdit içermekte olduğu ifade edildi. Ben Fero’yla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Ben Fero Kim?

Ben Fero gerçek adıyla birlikte Ferhat Yılmaz 1991 senesinde Almanya’da yer alan Bonn kenti içerisinde dünyaya gözlerini açtı. Kariyerinin ilk dönemlerinde özel sektör içerisinde satış elemanı pozisyonunda iş hayatını sürdüren Ben Fero; rap müzikle ilgili dünyaya girmesiyle kısa zaman içinde popülerliğe ulaşmış oldu.

Rapçilerden Ben Fero’nun babasının Trabzonlu olduğu bilgisine ulaşılırken annesinin de Sivaslı olduğu öğrenildi. ”Mahallemiz Esmer” isimli şarkısının yanı sıra ”Kimlerdensin” isimli şarkı ile birlikte ”3-2-1” isimli şarkı, ”Babafingo” isimli şarkı, ”Demet Akalın” isimli şarkı ve ”Biladerim İçin” isimli şarkıları seslendirmiş olan Ben Fero, kliplerinden bazılarında ise 26 milyonu da geçmiş olan izlenme rakamlarına ulaşmış oldu.