Kanser tedavisi görmekte olan annesinin baş ucundan bir an olsun ayrılmamakta olan 24 yaşında bulunan Hande Erçel, annesi için kök hücre donörü olacağını açıkladı.

Annesinin tedavi süreci içerisinde çok zor günler geçirmekte olan Hande Erçel, çok vefalı bir evlat olduğunu ise bir defa daha göstermiş oldu. ”Bu süreç içerisinde 1.000 sene büyüdüm” ifadelerine yer veren Hande Erçel, şimdi ise annesinin iyileşebilmesi amacıyla donör olacak.

Önceki akşam üzeri bir tane arkadaşının doğum gününe katılım gerçekleştiren Hande Erçel, mekan çıkışında 2. Sayfa programının muhabiri tarafından sorulmuş olan sorularını cevapladı. Annesinin sağlık durumu ile alakalı bir konuşma gerçekleştiren güzel oyuncu; ”Güzel gitmekte ve her şey yolunda. İnşallah herhangi bir aksilik çıkmaz. İyileşme sürecine geçmiş durumdayız.” ifadelerine yer verdi.

Diğer taraftan ise oyuncu, yılbaşı gecesinde kanser hastası olan annesi Aylin Erçel için hastaneye koşmuştu. Aylardan beri annesinin yanından bir an bile olsun ayrılmamakta olan oyuncu, 2019 senesini de hastane ofası içerisinde karşılayıp, bir defa daha hayırlı bir evlat olduğunu gözler önüne sermiş oldu. Yılbaşının akşamını hastane içerisinde bulunan annesinin yanında geçirmiş olan Hande Erçel, oda içerisindeki TV’de O Ses Türkiye’yi izlediği esnada özel bir paylaşım da gerçekleştirdi.