Denizli Emniyet Müdürlüğü, 1 hafta sürelik asayiş raporu konusunda bir açıklama yaptı. 32.623 bireyin Genel Bilgisi Toplama (GBT) sorgulama işlemleri gerçekleştirilirken, 165 kişinin de çeşitli suçlar sebebiyle yakalandığı açıklandı.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, 20 Ocak ile 26 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen rutin kontrollerin yanı sıra sabit bir durumdaki uygulama noktaları ve de gerçekleşen olaylara müdahale etme esnasında 32.623 bireyin Genel Bilgisi Toplama (GBT) konusundaki sorguları gerçekleştirildi. Yapılmış olan söz konusu sorgulamalar sonrasında farklı suçlardan aranması bulunan 165 kişinin de yakalandığı açıklaması yapıldı.

Gerçekleştirilmiş olan çalışmalar sonrasında hırsızlık olayları esnasında, bir tane çalıntı otomobilin yanı sıra bir tane change otomobil ile birlikte dört tane tabanca, bir tane çalıntı motosiklet, iki tane ruhsatsız durumdaki av tüfeği, yedi tane çalıntı cep telefonu, iki tane bıçak, beş tane kuru sıkı tabanca, iki tane dizüstü bilgisayar, altı tane çalıntı alkol ürünü, iki tane mutfak robotu ve bir tane de fırın ele geçirilmiş oldu. Hırsızlık konusundaki olaylara ve çeşitli suçlara karıştığı açıklanan 131 tane şahıs yakalanmasının hemen sonrasında adli makamlara çıkartıldıktan hemen sonra kırk tane şahıs tutuklanıp ceza evine yollandı.

Diğer taraftan, olaylar dahilinde Yunus Timlerinin gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar sonrasında evden hırsızlıkla birlikte dolandırıcılık konusundaki suçlardan altı sene altı ay aranması bulunan ceza evi firarisi bir tane şahıs yakalanıp adli makamlar sonrasında tutuklanıp ceza evine yollandı.