Yeşilçam içerisinde oynamış olduğu ”kabadayı” karakterleri ile hatırlanmakta olan oyunculardan Hikmet Taşdemir; ”Yılmaz Güney ilk sırada olmak üzre Türkan Şoray ile birlikte Cüneyt Arkın’ı, Kartal Tibet’i ve tüm oyuncuları çok seviyorum. Bu iş kesinlikle sevilmeden yapılmaz ki.” ifadelerine yer verdi.

Korkusuz Korkak ile birlikte Umudumuz Şaban isimli filmlerde Kemal Sunal ile; Dünyayı Kurtaran Adam isimli filmde Cüneyt Arkın’la oynamış olan Taşdemir yapmış olduğu açıklama içerisinde, uygun projelerde bir rol almayı istediğini ifade ederek, tekrardan seyircilerin karşısına geçmeyi istediğini ifade etti.

Bugüne kadarki zaman içerisinde en çok beğenerek oynadığı filmlerden bir tanesinin Türkan Şoray ile beraber oynamış olduğu ”Asiye Nasıl Kurtulur” isimli film olduğunu da dile getirmiş olan usta oyuncu açıklamasının devamında; ”Benim hocamda Yılmaz Güney idi. Güney, beni ilk önce Filiz Akın’ın da oynamış olduğu ”Umutsuzlar” isimli filmde oynatmıştı. Hatta ilk kez Türk sineması içerisinde jön ölmez diye bir şey bulunmaktaydı. Jön gelir ve kötü adamı yok edip, kızı alıp hemen giderdi. Yılmaz Güney ise bu durumu yıktı. Kendisini o film içerisinde öldürtmüştü.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Hikmet Taşdemir ayrıca, Güney’in Yol filmi içerisinde de oynadığına vurgu yapıp; ”Yılmaz Güney’in üstüne birini seviyorum diyebilmem olanaksız bir şey. Zira o benim hocam ve bu piyasa içerisinde ekmek yememe sebep olan kişi. Yılmaz Güney ilk sorada olmak üzre Türkan Şoray ile birlikte Cüneyt Arkın’ı, Kartal Tibet’i ve tüm oyuncuları çok seviyorum. Bu iş hiç bir şekilde sevilmeden yapılmaz ki.” şeklinde konuştu.