Merve Oktay ve oyuncu olan eşi Berk Oktay’ın gizli bir şekilde gerçekleştirilen boşanma davaları Şubat ayına ertelendi.

Anadolu Adliyesinde 18. Aile Mahkemesi içerisinde çekişmeli bir şekilde görülmekte olan davanın 2. celsesi içine, Merve Oktay’la birlikte Berk Oktay’ın yanı sıra avukatları da katılım gerçekleştirdi. Dosya içerisinde bir gizlilik kararı olduğundan dolayı duruşmaya başka hiç kimse alınmaz iken, yaklaşık olarak 15 dakika devam eden duruşmanın hemen sonrasında taraflar adliyeden çıktı.

Merve Oktay, geçmiş olduğumuz Mayıs ayı içerisinde Anadolu Aile Mahkemesi’ne vermiş olduğu boşanma dilekçesi içinde; ”Eşinin sürekli olarak mesleğinin arkasına sığınıp kendisine zaman ayırmadığını, bu sebepten dolayı evlilik birliğinin kurulamamış olduğunu” ileri sürüp, 250.000 Türk Lirası tutarını maddi, 250.000 Türk Lirası tutarını da manevi olmak üzre toplamda 500.000 Türk Lirası tutarında bir tazminat, aylık olarak 10.000 Türk Lirası tutarında da tedbir nafakası istemişti.

Bu dava dilekçesi ve boşanma ile ilgili olaraksa Berk Oktay’dan herhangi bir şekilde açıklama yapılmamış olduğu görülmüştü. Berk Oktay ise bu duruşmanın sonrasında da suskunluğunu korumayı sürdürüyor. Şubat ayı içerisinde gerçekleşecek olan dava içerisinde ikilinin boşanabilip boşanamayacağı da merak edilmekte. Ayrıca nafaka tutarının kabul edilip edilmeyeceği de bir merak konusu.