Banu Öztürk, 2014 senesi içerisinde yuva kurduğu İsmail Akay’dan boşanma kararı aldı. Dava sonrasında ortak çocuğun velayetinin ise annesine bırakıldığını açıkladı. Öte yandan mahkeme, Akay’ın Öztürk’e tam 250.000 Türk Lirası tutarında maddi, 250.000 Türk Lirası da manevi olmak üzre toplamda 500.000 Türk Lirası tutarında bir tazminatla çocuk içinse aylık 5.000 Türk Lirası tutarında bir nafaka ödenmesi için karar verdi.

2 seneden beri devam eden boşanma davasının sonuçlanmış olmasını oğlu Kahraman’la kutlamış olan Banu Öztürk; ”Çok şükürki sonunda kurtuldum. Eğerki oğlum olması idi bunlarla hiç bir şekilde uğraşmazdım ancak büyüyünce sorduğu zaman ona verebileceğim bir yanıt var” ifadelerine yer verdi.

Banu Öztürk açıklaması içerisinde; ”Ameliyatlık bir duruma getiripte bir insanı aldatmak büyük bir insanlık suçudur. Canım ile boğuşurken aldatılmış olduğumu öğrendim ve öğrenmiş olduğum gün hemen boşanma davası açtım. Aldatılmak hiç bir şekilde hazmedilemez. Hiçbir tane yuva ise yıkılmak üzere kurulmaz fakat özgürlük kesinlikle sınırsız değildir. Özgürlük aslında bir insanın özgürlüğüdür ve bir başkasının özgürlüğünün başlamış olduğu yere kadardır. Kimse hiç kimsenin yüreği ile birlikte canına, kariyerine, malına ve ekmeğine zarar veremez, hiç bir şekilde vermemeli… Herkes bu konuda haddini bilecek. Fazla fedakarlık göstermek başa belaymış, ben yuvamla birlikte çocuğum için işimi ve gücümü bırakmıştım, bu konuda çok büyük bir hata etmişim” ifadelerine yer verdi .Banu Öztürk, eşine de 2017 senesi içerisinde bir boşanma davası açmış idi.
Bu boşanmasını ise Dominik içerisinde kutladı.