Komedyenlerden Şahan Gökbakar ile birlikte Cem Yılmaz, hakları verilmediğinden dolayı film yapımcılarının salon işletmecilerini boykot etme konusunda bir karar alarak filmlerini vizyona sokmayacak oldukları konusundaki iddialara sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

”Recep İvedik 6” isimli filmini 2019 senesi içerisinde sinemaseverlerin beğenilerine sunmaya hazırlanmakta olan Gökbakar, açıklaması içerisinde, bahsi geçen haberlerde kendisi, film firması ve de ”Recep İvedik 6” isimli filmle alakalı türlü yorum ve ifadelerin yer aldığını belirtti.

Gökbakar ise, bütün sinema işletmeleri ile yapım firmasının arasında müzakerelerin sürdüğüne dikkati çekip; ”Müzakerenin süreçleri halen sonuçlanmadığından dolayı firmamız tarafından alınmış netleşen bir karar yer almamaktadır. Söz konusu haberlerin içeriklerinde bulunan her türden ifadeyle birlikte bilginin, firmamız tarafından resmi bir şekilde teyit edilmediği müddetçe, haberi yapmış olan gazetecinin fikirleri, yorumu ya da duyumu şeklinde değerlendirilmesi gereklidir.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Bazı sektörel problemlerinde yaşanmakta olduğunu ifade eden Gökbakar, şu ifadelere yer verdi;

”Üye olmuş bulunduğumuz TESİYAP (Televizyon ile Sinema Filminin Yapımcıları Derneği) meslek birliğinin çatısı altında, buna ilave bir şekilde iş ortaklarımız ve türlü bakanlıkların nezdinde, mevcut problemlerin çözümüne yönelik farklı toplantılarda da bulunmak amacıyla çözüme yönelik yapıcı durumdaki katkımızı açık bir şekilde sunduk ve sunmayı da sürdürmekteyiz. Gelecek süreç içerisinde her türden ticari ve de hukuki yolu değerlendirip bir sonuca varmış olduğumuz durumda, çok geniş bir basın toplantısı gerçekleştirip hem probleme açıklık getirmiş olacak hem ise filmimizin gösterimiyle alakalı kararımızı ilk ağızdan siz değerli kamuoyuna aktarmış olacağız.”

Gökbakar ayrıca, en kısa zaman içerisinde sinema işletmeleri ile karşılıklı bir şekilde gerçekleştirecekleri sözleşmelerle bu problemleri aşıp milyonlarca seveni ile buluşacak olduklarına olan inancının tam olduğunu da ifade etti.