Kendisi de oyunculukla ilgilenen bir dönemler Brangelina ismiyle anılmış oldukları Angelina Jolie’den ayrılma kararı almasının ardından ruhsal açıdan tam olarak nasıl değişmiş olduğunu açık yüreklilikle ifade eden Brad Pitt, Interview isimli dergisine özel olarak deneyimli meslektaşlarından biri olan Anthony Hopkins’in sorduğu soruları cevapladı. Hollywood’un yıldız ismi, Anthony Hopkins’la yapmış olduğu röportaj esnasında 20 seneden beri hiç ağlamamış olduğunu ama bundan böyle daha da duygusal birisi olduğunu ifade etti.

Genel olarak ağlamamakta olduğunu ifade eden Pitt, çocuklarının yanı sıra arkadaşları ile birlikte kendi hakkında çıkmaya başlayan haberler sebebiyle daha da duygusal bir durumda bulunduğunu ve bu duygusallığının tam olarak nereye doğru gittiğini bilmiyor olmasına karşın çok iyi bir işaret olduğunu ifade etti. Anthony tarafınan kullanılan; ‘Alkol ile birlikte alem yapma alışkanlığınla mücadeleye başladığını duydum” şeklindeki cümleye Pitt, alkolun kendisi yönünden bir kaçış kadar zararlı bir durumda bulunduğunu ifade etti.

Ünlü ve başarılı durumdaki oyuncu, zaman geçmeye başladıkça duygusal bir durumdaki etkilenmelere daha da açık bir duruma geleceğini ifade etti. Brad Pitt’in yapmış olduğu bu yorum için Anthony Hopkins ise; ”Daha yaşlanmaya devam ettikçe yapmayı istediğin tek şeyin ağlamak olarak öne çıktığını göreceksin” ifadeleriyle bir cevap verdi. Hopkins bu söz konusu duygusal halin yalnızca acı ve kederden kaynaklanmamakta olduğunu bunun yaşamın güzelliği sebebinden de kaynaklanmış olduğunu ifade etti.