Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresinin (DESKİ) 2020 senesine ait bütçeleri resmi bir şekilde onaylandı.

Belediye tarafından yapılmış olan yazılı açıklamalara bakılırsa, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Meclisi Kasım Ayına ait olan Olağan Toplantısı’nın yanı sıra DESKİ Genel Müdürlüğüne ait olan Kasım Ayının Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan başkanlığıyla gerçekleştirildi.

Toplantılar esnasında, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte DESKİ’nin 2020 senesine ait olan programları ile beraber bütçeleri ve de DESKİ’nin 5 senelik yatırım planları net bir şekilde görüşülmüş oldu.

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte DESKİ’ye ait olan 2020 senesinin toplamda yer alan bütçelerinin yanı sıra performans programları ile birlikte 19 tane ilçenin bütçelerinin oylanıp kabul edilmiş olduğu bu toplantı esnasında, Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2020 senesi için mevcut durumdaki 772 milyon 220.000 Türk Lirası tutarında, DESKİ’nin 2020 senesindeki mevcut durumdaki bütçesi ise 443 milyon Türk Lirası tutarında olmak üzre toplamda 1 milyar 215 milyon 220.000 Türk Lirası tutarında belirlenmiş oldu.

Açıklama içerisinde görüşlerine yer verilmiş bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, kabul edilmiş olan söz konusu bütçenin hayırlı olması dileklerinde bulundu.