Denizli Büyükşehir Belediyesi, geçmiş olduğumuz Temmuz ayı içerisinde yaşamını yitiren UNESCO’nun tarafından da Yaşayan İnsan Hazinesi seçilmiş olan, üç telli cura ustalarından merhum Hayri Dev’i ”Denizli’nin Saklı Türküleri” tarafından seslendirilmiş olan programla beraber andı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Konservatuvarındaki Türk Halk Müzik Topluluğu, geçmiş olduğumuz Temmuz ayı içerisinde yaşamını yitiren ve UNESCO tarafından Yaşayan İnsan Hazinesi seçilmiş olan, üç telli cura ustalarından merhum Hayri Dev’i ”Denizli’nin Saklı Türküleri” tarafından seslendirilen özel bir programla andı.

Pamukkale Üniversitesi’nin Kongre ile Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiş olan bu programa Denizli Büyükşehir
Belediyesi’nin Genel Sekreter Yardımcısı görevinde bulunan Mustafa Gökoğlan, Çameli Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Cengiz Arslan, Merhum Hayri Dev’in çocuklarından Bayram Dev ile birlikte Zafer Dev ve torunu olan Kısmet Dev, davetlilerle birlikte çok fazla sayıda vatandaş katılım gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Konservatuarı Türk Halk Müziğinin Koro Şefi görevinde bulunan İsmail Barkan’ın yönetmekte olduğu konser kapsamında, ”Denizli’nin Saklı Türküleri”yle birlikte solo ve de koro tarafından seslendirilmiş olan, konser esnasında söylenen birbirinden güzel durumdaki Hayri Dev ve Denizli’ye ait türküler çok büyük bir beğeni toplamış olu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Halk Oyunları Topluluğu’nun da sahne almış olduğu bu programa katılım gerçekleştirenler unutulması zor bir anma gecesine tanıklık etmiş oldular..