Denizli ili içerisinde yüksek bölgelerde akşam saatlerine doğru etkili olmaya başlayan karla karışık yağmurun hemen sonrasında Denizli-Antalya karayolu üzerinde de buzlanma gerçekleşti. Trafiğe kapatıldığı açıklanan yol tuzlama çalışmalarının hemen sonrasında ekipler tarafından kontrollü bir şekilde trafiğe açılmış oldu.

Denizli – Antalya karayolu üzerinde gerçekleşen buzlanma sebebiyle sabah erken saatlerde trafiğe kapatıldığı açıklanan yolda, karayollarına bağlı ekipler buzların hızlı bir ekilde erimesi ve ayrıca araç trafiğine açılabilmesi amacıyla hızlı bir şekilde tuzlama çalışması başlatmış oldu. Ortalama bir şekilde bir saat kadar kapalı kaldığı açıklanan yol, Serinhisar ilçesi üzerinden Denizli kent merkezi yönünün yanı sıra Cankurtaran bölgesi üzerinde gerçekleşen tuzlama çalışmalarının hemen sonrasında görevli olan trafik polisleri aracılığıyla kontrollü bir biçimde trafiğe açılmış oldu.

Arabaları üzerinde herhangi bir şekilde zincir bulunmadığı bilgisine ulaşışan vatandaşlar bu yol üzerinde çok büyük bir zorluk yaşarken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da önlem alındığı dikkatlerden hiç bir şekilde kaçmadı. Yeniden bir buzlanma oluşması riskine karşılık olarakta belediye ekiplerinin yanı sıra karayolları ekipleri bünyesinde görevli olan kar küreme ile birlikte tuzlama arabaları bu bölge üzerinde beklemeye başlamış bir durumda.